Superpuchar Niemiec: Bendtner bohaterem „Wilków”

VfL Wolfsburg pokonał Bayern Monachium w meczu o Superpuchar Niemiec. Zwycięstwo drużynie „Wilków” zapewnił Nicklas Bendtner, który strzelił wyrównującego gola, a następnie wykorzystał decydujący rzut karny. W drużynie Bawarczyków do 72. minuty grał Robert Lewandowski.

Po regulaminowym czasie gry na Volkswagen Arena było 1:1. Bayern wyszedł na prowadzenie w 49. minucie po bramce Arjena Robbena. Holender wykorzystał błąd Koena Casteelsa, który wypuścił piłkę z rąk. W końcówce spotkania wyrównał wprowadzony na boisko w 70. minucie Nicklas Bendtner. Duńczyk zdobył bramkę z najbliższej odległości po dobrym dograniu od Kevina de Bruyne.

W serii rzutów karnych pomylił się jedynie Xabi Alonso, którego strzał nogą obronił Casteels. Tym samym bramkarz „Wilków” naprawił swój błąd, po którym padła bramka dla Bayernu.