T-Mobile Ekstraklasa: Korona wciąż niepokonana

Korona Kielce zremisowała przed własną publicznością 0:0 z Ruchem Chorzów. Dla piłkarzy Ryszarda Tarasiewicza to dziewiąty mecz z rzędu bez porażki w lidze.

Kielczanie po przerwie zimowej zaliczyli szósty remis. W 2015 roku mają na swoim koncie również trzy zwycięstwa. Dla Ruchu to trzeci mecz bez przegranej.

Po bezbramkowym remisie Korona awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Ma punkt straty do ósmego Górnika Zabrze. Chorzowianie są na trzynastej pozycji w lidze. Mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

* * * * * *

Tak mogły paść gole:

52′ Kuświk podał do Starzyńskiego, który podprowadził piłkę i oddał strzał. Jego uderzenie nieznacznie minęło słupek bramki Cerniauskasa.

68′ Trytko przyjął piłkę i podał do Kapo, który na jeden kontakt zagrał do Golańskiego. Obrońca Korony znalazł się sam na sam z Putnocky’m, ale trafił w bramkarza Ruchu.

84′ Kuświk zagrał prostopadłą piłkę na wole pole do Starzyńskiego. W ostatniej chwili z bramki wybiegł Cerniauskas i oddalił zagrożenie.

Zawodnik meczu: Putnocky

Matus Putnocky kilka razy uratował drużynę gości przed utratą bramki. Najlepszą interwencją popisał się w 68. minucie gry, gdy obronił strzał Golańskiego. Dla słowackiego bramkarza był to czwarty mecz bez straconej bramki w jego dziewiątym występie w lidze.

Ciekawostka meczu: Ruch Chorzów po raz pierwszy w tym roku zakończył mecz bez strzelonej bramki.