Udany pościg Legii i wygrana w Krakowie

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Cracovię 3:1 w drugim sobotnim spotkaniu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Krakowianie objęli prowadzenie po szybkim trafieniu Dawida Nowaka, jednak bramki Jakuba Koseckiego, Tomasza Jodłowca oraz Ivicy Vrdoljaka dały zwycięstwo stołecznemu klubowi.

Bohater meczu: Jakub Kosecki
Pomocnik Legii był najjaśniejszym punktem swojego zespołu. W 23. minucie strzelił wyrównująca bramkę, a następnie popisał się kilkoma znakomitymi rajdami.

Tak padły bramki:

1:0 Nowak 4′
Budziński wyłożył piłkę do niepilnowanego Nowaka , a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki Kuciaka.

1:1 Kosecki 23′
Prostopadłe podanie Jodłowca o Koseckiego, który uwolnił się spod obrony Nykiela, przełożył piłkę na prawą nogę i precyzyjnym strzałem pokonał Pilarza.

1:2 Jodłowiec 47′
Jodłowiec zdecydował się na strzał z linii pola karnego – futbolówka po rykoszecie wpadła do bramki Pilarza.

1:3 Vrdoljak 74′
Vrdoljak pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Jaroszyńskiego na Saganowskim w „16” Cracovii !

Ciekawostka:
W 79. minucie meczu jeden z pseudokibiców rzucił racę w kierunku piłkarzy – Helio Pinto został ogłuszony i musiał opuścić boisko.