Typy Antka Tysiąca: Real – Ludogorets (rożne)

Wczoraj wygrana Manchesteru zapewniła nam spory zysk, dziś liczę na podobny scenariusz. Do analizy wybrałem spotkanie pomiędzy Realem Madryt a Ludogorcem Razgrad.

Można pomyśleć, że jest to starcie Dawida z Goliatem. Jednak pierwszy mecz tych drużyn pokazał co innego. Real szybko stracił bramkę, udało im się wyrównać dosyć szybko, jednak w dalszej części meczu gospodarze mądrze się bronili i próbowali sami zdobyć gola. Skapitulowali dopiero w 77. minucie. W dotychczasowym starciach grupowych poza porażką 4-0 z Basel, prezentowali całkiem solidną grę jak na debiutanta w tych rozgrywkach.

Dziś jednak nie ulega wątpliwości, że Real zrobi wszystko, aby podtrzymać niesamowitą passę i zwyciężyć 19. mecz z rzędu. Zadanie będzie nieco utrudnione ponieważ w ekipie gospodarzy zabraknie Jamesa i Modricia. Myślę jednak, że reszta graczy prezentuję na tyle wysoką formę, że będą w stanie strzelić kilka bramek.

Jednak żeby to osiągnąć, będą musieli atakować, co z pewnością nastąpi od pierwszych minut meczu. Liczę na to, że ataki będą ze sporą liczbą rzutów rożnych, jak to zazwyczaj ma miejsce w meczach Realu, szczególnie ze słabszymi ekipami. Jeżeli mecz będzie już pod kontrolą Realu, całkiem prawdopodobne jest to, że i goście z Bułgarii pokuszą się o kilka cornerów.