Typy Dobiego: Monaco – Arsenal

Witam, przyszły kolejne rewanże LM, więc przychodzą kolejne typy ode mnie. Oby na plus!

Monaco – Arsenal / Godzina 20:45 / Typ : Arsenal over 1,5 gola / Kurs : 2,00 / bet365

Dzisiaj przed Arsenal strasznie ciężkie zadanie, jakim jest awans do następnej fazy Ligi Mistrzów. Dla wielu jest to niemożliwe, ale ja uważam, że jeśli Arsenal strzeli bramkę w 1 połowie, a najlepiej dwie, to awans będzie realny. Ale żeby to zrobić no właśnie trzeba coś strzelić.

Monaco jak wszyscy dobrze wiemy, niestety wygrało 1:3 na Emirates i mają sporą zaliczkę przed dzisiejszym spotkaniem. Jak można się domyślać, obiorą swoją znaną i lubianą taktykę, czyli trzymanie piłki jak najdłużej i jak najdalej od swojej bramki, a gdy Arsenalowi uda się strzelić zamurują bramkę. Zagrają tak zwany antyfutbol, no ale nie ma czemu się dziwić, skoro mają taki wynik przywieziony z Londynu.

Kanonierzy postarają się zmazać plamę z pierwszego spotkania, gdzie nie zagrali dobrze. Gdyby przegrali jeszcze 1:2, ale stracona głupia bramka w doliczonym czasie gry, to może być przysłowiowy gwóźdź do trumny w kwestii awansu do następnej rundy Ligi Mistrzów. Co jak co, ale nie tylko jako fan, po prostu obiektywnie wydaje mi się, że jeśli zagrają tak dobrze jak na Etihad czy Old Trafford lub tak jak ostatnio z West Hamem, to są szanse na awans, ale naprawdę małe bo trzeba zagrać świetne spotkanie, na zero z tyłu i skutecznie w ataku – a to czasami sprawia trudności Arsenalowi, zwłaszcza ten pierwszy aspekt.

Jeśli chodzi o kontuzje na pewno nie wystąpią : Diaby, Tomas Rosicky, Mathieu Debuchy, Jack Wilshere, Alex Oxlade-Chamberlain i Mikel Arteta. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że do zdrowia powracają Aaron Ramsey oraz Gabriel Paulista i z obu tych zawodników Wenger będzie mógł skorzystać od pierwszego gwizdka.
Do kadry Monaco powracają już długo wyczekiwani Ricardo Carvalho oraz Joao Moutinho. Są to bardzo duże wzmocnienia dla drużyny Leonardo Jardima, jednak pod znakiem zapytania stoją występy takich zawodników jak Toulalan, Kondogbia i Carrasco.

Monaco słynie ze swojej szczelnej defensywy, natomiast jak pisałem wyżej, jeśli Arsenalowi w pierwszej połowie uda się strzelić jedną lub najlepiej dwie bramki co pokrywa bet, to rzucą wszystko na jedną kartę bo nie będą mieć nic do stracenia. Najważniejszym aspektem tego typu jest właśnie gol w pierwszej połowie, który daje szanse pozytywnie myśleć o typie, jeśli do przerwy będzie 0-0 lub co gorsza 1-0, to raczej typ będzie skreślony. Co może cieszyć, Arsenal w ostatnim czasie przegrał tylko dwukrotnie spośród ostatnich 10 meczy – z Tottkami w lidze i w poprzedniej rundzie z Monaco. Reszta spotkań to spotkania wygrane, gdzie w KAŻDYM z tych 8 meczy Arsenal strzelał co najmniej dwie bramki, a w kilku meczach mógł więcej ale brakowało szczęścia i/lub skuteczności. Jeśli zagrają tak jak w tych wygranych meczach, to szansa jest spora. Widać, że ten mecz z Monaco podziałał na nich jak płachta na byka czego efektem są wyniki The Gunners. W 4 meczach strzelili 9 bramek, tracąc zaledwie dwie. Liczę na godny powrót Wengera do Monaco i odrobienie strat przez piłkarzy co będzie bardzo ciężkim zadaniem. Ale jak wiemy to jest piłka i na boisku wszystko jest możliwe.  COYG !