Typy koszykówka: FMP – Mega Leks

Serbska Super Liga KLS i czwarty mecz o brązowe medale pomiędzy FMP Belgrad a Mega Leks. W rywalizacji do trzech wygranych FMP prowadzi 2-1. Pierwszy mecz Mega Leks wygrała 93-77, kolejne dwa mecze to zwycięstwa FMP 89-83 i 84-83.

Wygrana w meczach o trzecie miejsce to nie tylko prestiż dla danej drużyny, ale również zagwarantowana gra w kolejnym sezonie w lidze adriatyckiej (ABA). Mega Leks to zdecydowanie silniejsza drużyna w tym zestawieniu, teraz gdy skomplikowali sobie sytuację ostatnimi przegranymi, nie może być już miejsca na kolejny słabszy występ. W tym sezonie Ligi ABA Mega Leks prezentowała się znakomicie i jej brak w kolejnym byłby dużą niespodzianką. FMP to drużyna nastawiona przede wszystkim na promowanie zdolnej młodzieży, kadra zespołu to głównie 19-21 letni gracze (tylko dwóch zawodników powyżej 21 lat). Ostatni mecz przegrany na własnym parkiecie przez Mega Leks (83-84), to kompletnie niezrozumiała gra gospodarzy. Mega Leks do przerwy zdobywa 11 punktową przewagą po dobrej grze, by po przerwie całkowicie oddać pole do popisu FMP, oddają wiele niecelnych rzutów z nieprzygotowanych pozycji, notują dużo strat i do tego łapią sporo niepotrzebnych fauli, w tym wcześniejsze zejście z parkietu za pięć fauli, kluczowego gracza Mega Leks kapitana i najlepszego strzelca Rade Zagoraca.

Przed dzisiejszym meczem widać sporą mobilizację wśród graczy Mega Leks, którzy bardzo chcą zrewanżować się rywalom za ostatni mecz. Teraz gdy zwycięstwo jest niezbędne w kontynuowaniu tej serii, muszą zagrać zdecydowanie lepiej i przy pełnej koncentracji przez całe spotkanie, wtedy mogą jak najbardziej myśleć o pokonaniu dzisiejszych gospodarzy, są drużyną ze znacznie większym potencjałem, co pokazał chociażby pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami.

Pisząc analizę nie było jeszcze wystawionych kursów na ten mecz u tych buków od których z reguły brałem kursy.

KLS Serbia – FMP-Mega Leks godz.20.00 – typ: 2 (-2,5), kurs: 1.90.