Typy na tenis: Dubel na piątek 03.02

Jak to mawiają: „Pierwsze śliwki robaczywki”. Pierwsze dwa typy okazały się nietrafione, jednak już trzy kolejne na plus, najważniejsze, że jest zysk i oby tak pozostało. Venus kompletnie przeszła obok meczu i to pokazuje, że tenis to w 85% głowa. Zapraszam do piątkowego dubla 🙂

Pozycja 1: Shuai Peng – Samantha Stosur 1 @1,52 (WTA Taipei 07:30)

Kursy wydają się być mocno zaniżone i wciąż spadają, jednak Peng jest tu faworytką i to w zasadzie tyle. Chinka gra świetnie, to tenisistka, która w swojej optymalnej formie potrafi wygrać z każdą rywalką. Shuai gra specyficzny tenis, uderza oburącz zarówno bekhendem jak i forhendem. Lubi przejąć inicjatywę, a przy tym jest regularna. W Taipei w spotkaniach z Saisai Zheng i Siniakovą straciła zaledwie 8 gemów.

Stosur to uznana marka, jednak w singlu nie odnosi już ona wielkich rezultatów. W chińskim turnieju pokonała Kovinic oraz Jakupovic, choć w tym meczu Australijka była blisko porażki. Bilans bezpośrednich spotkań – 6/0 na korzyść Sam. Ostatni mecz odbył się ponad 3 lata temu, choć trzeba przyznać, że Stosur miała patent na Peng. W obecnej dyspozycji to Chinka powinna odnieść pierwsze zwycięstwo, z pewnością ma ona w pamięci porażki i będzie zdeterminowana, aby w końcu pokonać finalistkę French Open sprzed 7 lat. Do tego zagra przed własną publicznością, co również ma znaczenie.

Pozycja 2: Elena Vesnina – Dominika Cibulkova 2 @1,45 (WTA St. Petersburg 11:30)

Cibulkova to jedna z bohaterek poprzedniego sezonu, sensacyjnie triumfowała w mistrzowskim turnieju w Singapurze, wygrała 4 turnieje WTA. Jej gra momentami zachwycała, spotkanie przeciwko Agnieszce podczas londyńskiego Wimbledonu było jednym z najlepszych meczów WTA w ostatnich latach. Obie panie zagrały tenis najwyższych lotów, ostatecznie triumfowała Dominika wygrywając 9-7 w decydującym secie. Co ciekawe, w kolejnym spotkaniu Cibulkova zmierzyła się właśnie z Vesniną, jednak była cieniem samej siebie i gładko uległa Rosjance. Mecz z Radwańską kosztował ją wiele sił i było to widoczne.

Wracając do teraźniejszości, ‚Domi’ gładko ograła Vekic. Była ona bardzo zadowolona ze swojej postawy na korcie. W hali Cibulkova czuję się znakomicie czego dowodzi bilans – 64/29. Statystyka gier Eleny w hali jest zdecydowanie mniej okazała – 45/43. Jeśli ‚Cebulka’ zagra swoje, będzie grać ofensywnie, wywierać presję na serwisie Vesniny – zwłaszcza drugim – powinna awansować dalej.

Propozycja nr 1 + Propozycja nr 2 = AKO: 2,20

Komentarze

Komentarze