Typy na tenis: Dubel na poniedziałek 06.02

Zapraszamy na poniedziałkowy dubel z tenisa, wygląda bardzo dobrze, można zagrać „grubo” choć oczywiście w granicach rozsądku 🙂

Pozycja 1: Guido Pella – Andreas Seppi 2 @1,40 / 15:00

Argentyna niespodziewanie doprowadziła do stanu 2-2. Pierwszego dnia rywalizacji Włosi odnieśli dwa zwycięstwa w singlu, w sobotę mecz deblowy wygrali zawodnicy z Ameryki Południowej, natomiast wczoraj Charlie Berlocq przedłużył nadzieję swojej reprezentacji pokonując w pięciu setach Lorenziego.

Seppi jest w dobrej formie, gra pewnie. Czysto teoretycznie: W piątek Andreas wygrał 3-1 z Berlocq, Berlocq pokonał 3-2 Lorenziego, a Lorenzi spokojnie ograł Pelle 3-0. Wychodzi zatem gładka wygrana Włocha, choć oczywiście tylko na papierze, bo wiadomo, że mecz meczowi nierówny. Faworytem jest bez wątpienia Seppi, Guido nie jest w znakomitej dyspozycji, jego słabszą stroną jest bekhend.

Z pewnością gospodarze będą mogli liczyć na wsparcie swoich fanów, którzy reagują bardzo żywiołowo na każdy zdobyty punkt przez swoją reprezentację. W meczu deblowym fani głośno cieszyli się nawet wtedy, kiedy Włosi, czyli Bolelli i Fognini nie trafiali pierwszym serwisem. Mimo wszystko Andreas to na tyle doświadczony zawodnik, że nie powinno to wpłynąć na jego grę w spotkaniu. Stawiam na Seppiego.

Pozycja 2: Thiago Monteiro – Giovanni Lapentti 1@1,16 / 00:30

Monteiro poczynił spory progres, w zeszłym sezonie zanotował kilka znakomitych rezultatów, pokonał m.in. Tsonge czy Almagro.

Giovanni Lapentti jest daleki od optymalnej dyspozycji, w turnieju wystąpi dzięki dzikiej karcie. W zeszłym sezonie jego bilans gier wyglądał słabiutko: 11/24. W tym roku rozegrał tylko jeden mecz, gdzie kreczował przy stanie 5-5 w trzecim secie. Zdecydowanym faworytem jest Monteiro.

Propozycja nr 1 + Propozycja nr 2: AKO: 1,62