1. Liga: Kapsa związał się z Miedzią

Paweł Kapsa został zawodnikiem Miedzi – ogłoszono na stronie internetowej legnickiego klubu. 33-latek związał się z “Miedzianką” półtorarocznym kontraktem.

Kapsa był testowany przez sztab szkoleniowy legnickiego klubu przez dwa tygodnie. W tym czasie zagrał w sparingach z Górnikiem Zabrze i SFC Opava.

Wychowanek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski od grudnia ubiegłego roku był wolnym zawodnikiem. Wcześniej grał w Xezarze Lenkoran, PFC Simurq, Olympiakosie Nikozja, Alki Larnaka, Lechii Gdańsk, Widzewie Łódź i Wiśle Płock. Na swoim koncie ma 85 rozegranych spotkań w Ekstraklasie.

To piąty zawodnik, który zimą dołączył do drużyny prowadzonej przez Ryszarda Tarasiewicza. Wcześniej kontrakty z klubem z Al. Orła Białego podpisali Artjom Artjunin, Hunter Gorskie, Paweł Krauz i Igor Subbotin.

Miedź Legnica zajmuje obecnie jedenaste miejsce w drugiej klasie rozgrywkowej. Ma pięć punktów przewagi nad strefą barażową.

Testowany przez trenerów Miedzi jest jeszcze Damian Rasak. Grzegorz Mazurek, Robert Brzęczek, Mateusz Góra i Michal Pesković, którzy ostatnio trenowali z legnicką drużyną, nie zdołali przekonać do siebie Tarasiewicza.