1. liga: Podział punktów w derbach Katowic

GKS Katowice zremisował na własnym stadionie z Rozwojem Katowice 2:2 (2:1) w derbach stolicy Górnego Śląska. Spotkanie odbyło się w ramach 10. kolejki pierwszej ligi.

Faworytem tej rywalizacji byli gospodarze i to oni zgodnie z przedmeczowymi spekulacjami objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się już w 10. minucie Bartosz Iwan. Przyjezdni nie załamali się jednak straconym golem i szybko odpowiedzieli.

Futbolówkę w bramce Mateusza Kuchty umieścił Łukasz Kopczyk, który popisał się precyzyjnym uderzeniem głową. Na tym jednak obie ekipy nie poprzestały i nadal próbowały strzelać kolejne bramki.

Przełożyło się to na dwa kolejne trafienia. Najpierw w 38. minucie Oliver Praznovsky z bliskiej odległości pokonał Bartosza Solińskiego i wyprowadził po raz drugi w tym starciu na prowadzenie GKS, a tuż po zmianie stron Tomasz Wróbel, po indywidualnej akcji, zdobył drugą bramkę dla beniaminka 1. ligi i definitywnie ustalił rezultat spotkania.

Po dziesięciu rozegranych meczach GKS Katowice plasuje się na piętnastym miejscu. Z kolei Rozwój Katowice w dalszym ciągu jest z dorobkiem zaledwie ośmiu punktów czerwoną latarnią ligi.