1. liga: Zwycięstwa GKS-u Katowice i Dolcanu

GKS Katowice wygrał przed własną publicznością 3:0 z Sandecją Nowy Sącz w spotkaniu 32. kolejki 1. ligi. W innym spotkaniach zwycięstwa odnosiły zespoły Olimpii Grudziądz oraz Dolcanu Ząbki, Chrobry Głogów zremisował bezbramkowo z Arką Gdynia.

Wszystkie gole dla katowickiego GKS-u padły po przerwie. Raz do siatki Sandecji trafił Wołkowicz, dwukrotnie Goncerz, który ma na swym koncie już 18 goli w tym sezonie. Dzięki zwycięstwu GKS jest ósmy. Sandecja ma pięć oczek przewagi nad strefą spadkową.

W innym interesującym, sobotnim meczu Stomil Olsztyn przegrał na własnym terenie 1:3 z Dolcanem Ząbki. Od 50. minucie po strzale Kovala prowadzili gospodarze, ale trafienia Świerblewskiego, Piesio i Bajdura dały komplet oczek przyjezdnym. Dzięki niemy Dolcan awansował na siódmą lokatę. Stomil jest piąty.