2.Bundesliga: Cały mecz Gikiewicza, kwadrans Przybyłki

Eintracht Brunszwik z Rafałem Gikiewiczem między słupkami wygrał u siebie z Fortuną Duesseldorf 2:1 w spotkaniu 18. kolejki niemieckiej 2.Bundesligi.

Gospodarze po przerwie objęli prowadzenie po trafieniu Norwega Nielsena, ale już niespełna minutę później wyrównał Australijczyk Halloran. Zwycięskiego gola zdobył dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry Kessel.

Dzięki tej wygranej ekipa z Dolnej Saksonii przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli. Fortuna natomiast spadła na szóstą pozycję.

Promocję do Bundesligi tradycyjnie uzyskają dwa najlepsze zespoły, a trzeci zagra w barażach z szesnastą drużyną na zakończenie najwyższej klasy rozgrywkowej.

Kolejny kwadrans na murawie zaliczył Kacper Przybyłko. Jego Greuther Furth bezbramkowo zremisował u siebie z VfL Bochum. Ekipa z przedmieść Norymbergi zajmuje po wtorkowej konfrontacji dwunaste miejsce w tabeli.