2. Bundesliga: Eintracht pokonał lidera, grali Gikiewicz i Matuszczyk

Eintracht Brunszwik zremisował u siebie z SC Freiburg 2:2 (0:0) w ostatnim spotkaniu 30. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi. W ekipie gospodarzy cały mecz zaliczyli Rafał Gikiewicz i Adam Matuszczyk.

Do przerwy kibice nie oglądali bramek, ale w pierwszym fragmencie drugiej połowy w niespełna trzy minuty do siatki przyjezdnych celnie przymierzyli Gerrit Holtmann i Ken Reichel.

Ekipa z historycznej Bryzgowi odpowiedziała dwadzieścia minut przed końcem spotkania kontaktowym golem Nilsa Petersena. Remis i punkt na wagę umocnienia się na pozycji lidera tabeli zapewnił gościom strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, już w doliczonym czasie gry Marc-Oliver Kempf.

Popularni „Die Loewen” pozostali w ten sposób na dziesiątym miejscu w klasyfikacji. Kolejnym rywalem podopiecznych Torstena Lieberknechta będzie przedostatni w tabeli zespół TSV 1860 Monachium.