2. Bundesliga: FC St. Pauli przegrało z Paderborn, gol Waldemara Soboty

Piłkarze FC St. Pauli przegrali przed własną publicznością w meczu 26. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi z SC Paderborn 07 3:4 (0:2). Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył były piłkarz Śląska Wrocław, Waldemar Sobota.

Polak, który na placu gry przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut, na listę strzelców wpisał się w 84. minucie rywalizacji. Pozostałe gole dla czwartej w tabeli drużyny brązowo-białych strzelali odpowiednio z rzutu karnego Lasse Sobiech oraz Fafa Picault.

Natomiast trafienia po stronie gości odnotowali Nicklas Helenius, Florian Hartherz, który dwa razy wpakował futbolówkę do bramki, i Thomas Bertels. SC Paderborn 07 po dwudziestu sześciu rozegranych seriach gier plasuje się na przedostatnim miejscu.

*******
FC St. Pauli – SC Paderborn 07 3:4 (0:2)
Bramki: Sobiech 51 (kar.), Sobota 84, Picault 90 – Helenius 7, Hartherz 24, 59, Bertels 81.