2. Bundesliga: Freiburg zremisował z Duisburgiem

W meczu 14. kolejki 2. Bundesligi MSV Duisburg zremisował przed własną publicznością z SC Freiburg 1:1.

W spotkaniu rozegranym na Schauinsland-Reisen-Arena pierwsi powody do radości mieli gospodarze, którzy tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Broeker. Asystę przy trafieniu 30-letniego zawodnika zanotował Victor Obinna.

Po kwadransie gry drugiej połowy goście doprowadzili do wyrównania. Piłkę do siatki miejscowych wpakował Amir Abrashi, a asystował mu Maximilian Philipp.

Warto zaznaczyć, że Duisburg kończył mecz w osłabieniu. W 82. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Thomas Meissner.

Remis sprawił, że Freiburg wyszedł na pierwsze miejsce w tabeli 2. Bundesligi. Drużyna prowadzona przez Christiana Streicha ma na swoim koncie 26 punktów, z kolei „Zebry” wywalczyły do tej pory siedem „oczek” i znajdują się na ostatniej pozycji.

Więcej bramek padło w drugim sobotnim spotkaniu, w którym 1. FC Union Berlin zremisował na własnym stadionie z 1. FC Nuernberg 3:3. Gole dla gospodarzy strzelili Bobby Wood, Steven Skrzybski oraz Roberto Puncec. Natomiast dla gości trafiali Alessando Schoepf, Patrick Erras oraz Toni Leistner, który wpakował piłkę do swojej bramki.

****

MSV Duisburg – SC Freiburg 1:1 (1:0)
Bramki: Broeker 42 – Abrashi 62.

Czerwona kartka: Meissner (82, Duisburg – za dwie żółte).

1. FC Union Berlin – 1. FC Nuernberg 3:3 (1:1)
Bramki: Wood 21, Skrzybski 54, Puncec 58 – Leistner 5(sam), Schoepf 66, Erras 76.