2. Bundesliga: Karlsruher lepszy od St. Pauli

Piłkarze FC St. Pauli przegrali przed własną publicznością z Karlsruher SC 1:2 (1:1) w meczu 19. kolejki 2. Bundesligi. W barwach gospodarzy nie wystąpił Waldemar Sobota.

Kibice zgromadzeni na Millerntor-Stadion w Hamburgu na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 24. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas miejscowi, a na listę strzelców wpisał się Bernd Nehrig. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Manuel Torres, któremu asystował Boubacar Barry.

Goście zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i decydującego gola zdobyli w drugiej części gry. Bramkę dającą trzy punkty zespołowi KSC zdobył Dimitrios Diamantakos.

Piłkarze St. Pauli przegrali swój piąty mecz w tym sezonie i zajmują aktualnie czwarte miejsce w tabeli 2. Bundesligi. Podopieczni Ewalda Lienena mają na swoim koncie 30 punktów, z kolei Karlsruher zdobył do tej pory pięć oczek mniej i znajduje się na dziesiątej pozycji.