2. Bundesliga: Lider przegrał z wiceliderem

Piłkarze SC Freiburg wygrali u siebie z Rasen Ballsport Leipzig 2:1 (1:0) w szlagierowym spotkaniu 25. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.

Na zaśnieżonej murawie Schwarzwald-Stadion pierwszego gola dla gospodarzy uzyskał już po dziesięciu minutach gry Włoch Vincenzo Grifo.

Wyrównał jedenaście minut po zmianie stron Dominik Kaiser, ale dwanaście minut później sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Florian Niederlechner i ekipa z historycznej Bryzgowi znów prowadziła.

Podopieczni Christiana Streicha obronili już korzystny wynik do końcowego gwizdka i odnieśli w ten sposób czwarte zwycięstwo z rzędu.

Dzięki temu umocnili się na pozycji wicelidera tabeli i zmniejszyli do trzech punktów stratę do prowadzącej ekipy z Lipska.  „Die Bullen” doznali w poniedziałek dopiero czwartej porażki w bieżących rozgrywkach.