2. Bundesliga: Pewna wygrana FC Nuernberg

Piłkarze FC Nuernberg pokonali na wyjeździe w ramach 8. kolejki 2. Bundesligi grające przez niemal całe spotkanie w osłabieniu FC Kaiserslautern 3:0 (1:0). Dla gości wtorkowego meczu było to czwarte zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Bramki dla czerwono-czarno-białych strzelali odpowiednio Even Hovland, Alessandro Schopf oraz Guido Burgstaller, który ostatecznie rezultat starcia ustalił tuż po upływie godziny gry. Warto jednak zaznaczyć, iż spory wpływ na losy rywalizacji miała czerwona kartka, którą już w 17. minucie obejrzał obrońca gospodarzy Patrick Ziegler.

Po ośmiu seriach gier FC Nuernberg z dorobkiem trzynastu punktów zajmuje czwarte miejsce, z kolei FC Kaiserslautern niezbyt udanie rozpoczęło kampanię ligową i plasuje się na tym etapie rozgrywek na dwunastej lokacie.

22-letni polski napastnik Kacper Przybyłko w barwach drużyny z Fritz-Walter-Stadion rozegrał 65 minut, z kolei Mateusz Klich nie znalazł uznania w oczach trenera i mecz oglądał z wysokości trybun.

W innym wtorkowym meczu SV Sandhausen, z Jakubem Koseckim w składzie, zremisowało z TSV 1980 Monachium 1:1 (1:1). Były gracz Legii Warszawa wyszedł w podstawowym składzie swojej drużyny i na placu gry przebywał przez 72 minuty.