2. Bundesliga: Porażka Kaiserslautern

FC Kaiserslautern przegrało na wyjeździe 0:2 z Freiburgiem w meczu 23. kolejki drugiej ligi niemieckiej. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Kacper Przybyłko, a Mateusz Klich został zmieniony w 83. minucie gry.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Nicolas Hoefler w ósmej minucie spotkania. Asystę przy jego bramce zaliczył Vincenzo Grifo. Wynik na 2:0 ustalił trzy minuty po przerwie Florian Niederlechner, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

Po porażce Kaiserslautern zajmuje siódme miejsce w tabeli. Freiburg jest wiceliderem i traci do RB Lipsk sześć punktów.

W innym sobotnim spotkaniu VfL Bochum wygrało u siebie 3:2 z Sandhausen. Jakub Kosecki i Piotr Ćwieląg znaleźli się poza kadrami meczowymi swoich drużyn.