2. Bundesliga: RB Leipzig wywiózł punkt z Kaiserslautern

FC Kaiserslautern zremisowało przed własną publicznością w meczu 31. kolejki 2. Bundesligi z RB Leipzig 1:1 (0:0). Dla gospodarzy poniedziałkowego starcia jest to dziewiąty podział punktów w bieżącym sezonie.

Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Emil Forsberg, który na listę strzelców wpisał się w 56. minucie rywalizacji. Natomiast do wyrównania doprowadził na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kacper Przybyłko.

23-letni napastnik na placu gry pojawił się w 75. minucie. Oprócz niego w tym meczu wystąpił także inny Polak, Mateusz Klich (również Kaiserslautern). Były pomocnik Cracovii na murawie zameldował się tuż po zmianie stron.

Warto zaznaczyć, iż goście kończyli ten mecz w osłabieniu, po tym jak w 63. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał 23-letni niemiecki środkowy obrońca, Willi Orban. Dla młodego stopera to pierwsza „czerwień” w obecnie trwającym sezonie.

FC Kaiserslautern po 31. seriach gier plasuje się na jedenastym miejscu w ligowej tabeli. Z kolei RB Leipzig zajmuje drugą lokatę i jest na najlepszej drodze do awansu. Liderem 2. Bundesligi jest na chwilę obecną SC Freiburg.