2. Bundesliga: Skromne wygrane Eintrachtu i FC St Pauli, asysta Matuszczyka, grali Gikiewicz, Sobota i Kosecki

Eintracht Braunschweig z Rafałem Gikiewiczem między słupkami i Adamem Matuszczykiem w podstawowym składzie pokonał przed własną publicznością FC Heidenheim 1:0 (0:0) w niedzielnym meczu 12. kolejki 2. Bundesligi. Obaj Polacy zaliczyli kolejne pełne spotkanie.

Zwycięskiego gola dla gospodarzy, po zagraniu Matuszczyka, zdobył niespełna kwadrans przed końcem Szwajcar Salim Khelifi. Dzięki szóstej wygranej w bieżących rozgrywkach drużyna z Brunszwiku awansowała na piątą pozycję w tabeli.

W innym niedzielnym spotkaniu FC St Pauli z Waldemarem Sobotą w podstawowym składzie wygrał u siebie z SC Freiburg 1:0 (0:0). Na Millerntor-Stadion Polak opuścił murawę sześć minut przed końcem, a zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył dopiero w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Marc Rzatkowski.

Dzięki szóstej wygranej w sezonie ekipa z portowego miasta awansowała na trzecie miejsce w tabeli i zbliżyła się na dwa punkty do prowadzącej w klasyfikacji drużyny z historycznej Bryzgowi.

Nie oglądali bramek kibice w Bielefeld, gdzie w składzie SV Sandhausen do 88. minuty występował Jakub Kosecki. Po tym rozstrzygnięciu zespół z regionu Badenia-Wirtembergia jest na siódmym miejscu w tabeli.