2. Bundesliga: Zespół Soboty wygrał z Kaiserslautern

Sankt Pauli Hamburg pokonało na wyjeździe Kaiserslautern 2:1 w meczu siedemnastej kolejki drugiej ligi niemieckiej. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Waldemar Sobota, a w drużynie gospodarzy występował Kacper Przybyłko. Mateusz Klich znalazł się na ławce rezerwowych „Czerwonych Diabłów”, a Marus Piossek nie grał z powodu kontuzji.

Pierwszego gola goście strzelili w trzeciej minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z zawodników oddał strzał głową, a piłka odbiła się od poprzeczki, skutecznie dobił ją jednak Lennart Thy. Ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców dziesięć minut po przerwie. 23-letni Niemiec oddał mocny strzał z linii pola karnego i zaskoczył Mariusa Muellera.

Gospodarze zdołali strzelić honorowego gola w 68. minucie spotkania. Daniel Halfar dośrodkował piłkę w pole karne, a strzał próbował oddać Kacper Przybyłko. Polak nie trafił jednak w piłkę co zmyliło golkipera rywali.

Po wygranej Sankt Pauli zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma sześć punktów straty do Freiburga i RB Lipsk. Kaiserslautern jest na dziewiątej pozycji w lidze.