Premier League: Zwycięstwa Liverpoolu i Manchesteru United, grali Polacy

We wtorkowych spotkaniach 14. kolejki Premier League obyło się bez niespodzianek. Liverpool FC pokonał na wyjeździe Leicester City z Marcinem Wasilewskim w składzie 3:1 (1:1). Manchester United ograł Stoke City 2:1 (1:1). Swansea City wygrało z Queens Park Rangers 2:0 (0:0).

Spotkanie nie najlepiej ułożyło się dla Liverpoolu, który przegrywał od 22. minuty po samobójczym trafieniu Mignoleta. Parę minut później do wyrównania doprowadził Lallana. Po przerwie gości na prowadzenie wyprowadził Gerrard. A siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik meczu ustalił Henderson.

„Czerwone Diabły” po 21. minutach prowadziły ze Stoke City po trafieniu Fellainiego. Na sześć minut przed końcem przerwy do wyrównania doprowadził N’Zonzi. Bramkę na wagę zwycięstwa w 59. minucie meczu zdobył Mata.

Z pewnymi problemami komplet punktów zainkasowało Swansea City, którego barwy bronił Łukasz Fabiański. „Łabędzie” pierwszą bramkę przeciwko QPR zdobyli w 78. minucie za sprawą Sung-Yonga. Pięć minut później wynik spotkania ustalił Routledge.

W pozostałych spotkaniach Burnley podzieliło się punktami z Newcastle United. Aston Villa po bramce Benteke ograła Crystal Palace. West Ham United pokonał West Bromwich Albion.