Puchar Króla: Valencia i Celta w 1/8 finału

Valencia CF zremisowała przed własną publicznością z Rayo Vallecano 4:4 (1:3) w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Króla. „Nietoperze” zagrają w kolejnej rundzie, bowiem w pierwszym starciu wygrały na wyjeździe 2:1.

Na Mestalla do przerwy powiało jednak sensacją, bowiem to goście ze stolicy prowadzi 3:1. Po zmianie stron podopieczni Nuno Espirito Santo opanowali jednak sytuację i doprowadzili do remisu, który gwarantował im przepustkę do 1/8 finału.

Kolejnym rywalem „Nietoperzy” będzie najprawdopodobniej Espanyol Barcelona, który w pierwszym starciu zwyciężył na wyjeździe baskijskie Deportivo Alaves Vitoria 2:0.

W następnej rundzie zagra również Celta Vigo. Ekipa z Galicji odrobiła straty z pierwszego spotkania i w rewanżu zwyciężyła UD Las Palmas 3:1. Na Balaidos gola na wagę awansu zdobył w drugiej minucie doliczonego czasu gry Chilijczyk Orellana.

* * * * * *

Wyniki wtorkowych spotkań rewanżowych 1/16 finału:

Valencia CF – Rayo Vallecano 4:4 (1:3)
Bramki: Paco Alcacer 8, 65, Morcillo 46-samobójcza, Rodrigo 71 – Jozabed 20, Pozuelo 23, Pereira 38, Embarba 61
Czerwona kartka: Rodrigo (81, VCF)
Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Valencia CF

Celta Vigo – UD Las Palmas 3:1 (2:1)
Bramki: Larrivey 19, Mina 50, Orellana 90+2 – Nauzet 53
czerwona kartka: Aythami (67, Las Palmas)
Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Celta