Towarzysko: Lech zremisował z Lewskim

Lech Poznań zremisował z Lewskim Sofia 2:2 (1:1) w ostatnim spotkaniu sparingowym rozegranym na zgrupowaniu w Turcji. Bramki dla „Kolejorza” strzelili Vojo Ubiparip oraz Darko Jevtić.

Błyskawicznie, bo już w 9. minucie, na prowadzenie wyszli gracze z Bułgarii. Piłkę w pole karne wrzucił skrzydłowy zespołu z Sofii, a we własnej „szesnastce” rywala faulował Luis Henriquez. „Jedenastkę” pewnie na bramkę zamienił Walerij Domowczijskij. Obrońca drużyny z Wielkopolski za swoje zagranie otrzymał od arbitra żółtą kartkę.

Kolejorz wziął się jednak szybko za odrabianie strat i już w 17. minucie gry było 1:1. Gergo Lovrencsics zdecydował się na rajd prawą stroną boiska. Węgier wrzucił po ziemi piłkę w pole karne Lewskiego, a Vojo Ubiparip zamienił dobre podanie kolegi na gola.

W 33. minucie meczu sędzia podyktował drugi rzut karny dla Bułgarów (za faul Barry’ego Douglasa), jednak tym razem Maciej Gostomski kapitalnie obronił strzał Domowczijskija. Niestety dla poznaniaków, trzy minuty później Lewski ponownie wyszedł na prowadzenie. Bedoya idealnie dośrodkował na głowę bardzo aktywnego Domowczijskija, a bułgarski napastnik trafił do siatki Lecha.

Po przerwie na murawie działo się już zdecydowanie mniej. Jednak kwadrans przed końcem Lech zdołał doprowadzić do remisu 2:2 za sprawą Darko Jevticia. Szwajcar serbskiego pochodzenia spuentował akcję Szymona Pawłowskiego, umieszczając futbolówkę w pustej bramce rywala. Wynik nie uległ już zmianie i Kolejorz zakończył tureckie zgrupowanie remisem.