Primera Division: Gol i czerwona kartka Krychowiaka! Sevilla FC lepsza w derbach Andaluzji

Sevilla FC z Grzegorzem Krychowiakiem w podstawowym składzie wygrała u siebie z Cordobą CF 3:0 (2:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu 23. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Sanchez Pizjuan pomocnik reprezentacji Polski miał swoje wzloty i upadki. Siedem minut przed przerwą po jego uderzeniu głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jose Antonio Reyesa podopieczni Unaia Emery’ego objęli prowadzenie.

Tuż przed zejściem do szatni podwyższył Kolumbijczyk Bacca, a kwadrans przed końcem zwycięstwo przypieczętował Iborra. Trzy minuty wcześniej Krychowiak wyleciał z boiska za atak wyprostowaną nogą w kolano przeciwnika. Cordoba także kończyła ten mecz w „10”, a już dziewięć minut po zmianie stron czerwoną kartkę zobaczył Kameruńczyk Ekeng.

Po tej wygranej Sevilla FC odzyskała czwarte miejsce w tabeli. Beniaminek z Korodoby jest przedostatni.