Serie A: Napoli rozbite w Palermo

US Palermo rozbiło u siebie SSC Napoli 3:1 (2:0) w drugim sobotnim spotkaniu 23. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Renzo Barbera prowadzenie gospodarzom już po kwadransie gry dał zaskakującym uderzeniem z dystansu Marokańczyk Achraf Lazaar. Dziewięć minut przed przerwą świetnie wyprowadzony kontratak wykończył technicznym strzałem Argentyńczyk Franco Vazquez.

Zasłużone i nadspodziewanie efektowne zwycięstwo ekipy z Sycylii przypieczętował po zmianie stron kolejną popisową zespołową akcją Luca Rigoni. Goście zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Manolo Gabbiadiniego.

Dzięki tej wygranej „Rosanero” awansowali na szóste miejsce w tabeli. Podopieczni Rafaela Beniteza pozostali natomiast na trzeciej pozycji.