Serie A: Tylko remis Milanu z Empoli, grał Zieliński

AC Milan u siebie z Empoli FC 1:1 (1:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 23. kolejki włoskiej Serie A. W składzie gości cały mecz zaliczył Piotr Zieliński.

„Rossoneri” prowadzenie objęli pięć minut przed przerwą, kiedy to składną zespołową akcję wykończył z kilku metrów pozyskany zimą z Romy Mattia Destro.

Ekipa z Toskanii odpowiedziała skutecznie w drugiej połowie. Znakomite dośrodkowanie w pole karne Albańczyka Hisaja wykorzystał Massimo Maccarone, który strzałem głową zaskoczył Diego Lopeza.

Były bramkarz Realu Madryt nie miał najlepszego dnia, bowiem siedem minut przed końcem za obronę strzału rywala ręką poza polem karnym ujrzał czerwoną kartkę i podopieczni Filippo Inzaghiego musieli radzić sobie dalej w osłabieniu.

„Azzurri” nie zdołali jednak wykorzystać tej przewagi i wywieźli w efekcie z San Siro tylko punkt. Po tym meczu są na 15. miejscu w tabeli. Ekipa ze stolicy Lombardii plasuje się natomiast na dziesiątej pozycji.