Premjer Liga: Podział punktów w derbach Moskwy

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 3. kolejki Premjer Ligi Łokomotiw Moskwa zremisował z Dynamem Moskwa 1:1 (0:1).

Wynik spotkania otworzył tuż przed końcem pierwszej połowy Grigorij Morozow, który wykorzystał fantastyczne dośrodkowanie z rzutu wolnego Mathieu Valbueny i strzałem głową wpakował futbolówkę do bramki gospodarzy.

Do wyrównania w 61. minucie rywalizacji doprowadził Vedran Corluka. Chorwat wykorzystał błąd w defensywie Dynama i z najbliższej odległości pokonał doświadczonego 31-letniego Władimira Gabułowa.

Podział punktów w tym spotkaniu dla podopiecznych Igora Cherevchenko oznacza, iż wciąż w bieżącej kampanii ligowej nie zaznali oni znaku porażki. Po trzech rozegranych meczach mają na swoim koncie siedem „oczek” i plasują się na chwilę obecną na trzecim miejscu.

Z kolei Biało-Niebiescy, którzy w sezonie 2014/2015 zajęli piąte miejsce, nie najlepiej weszli w obecne rozgrywki, bowiem po trzech seriach gier zgromadzili zaledwie dwa punkty.