1. liga: Podział punktów w Ząbkach

Dolcan Ząbki zremisował na własnym stadionie z MKS-em Kluczbork 1:1 w spotkaniu 17. kolejki 1. ligi.

Pierwsze trafienie w tym meczu padło w 29. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas pomocnik gości, Marcin Nowacki. Przyjezdni nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia. Zaledwie 180 sekund później gospodarze doprowadzili do wyrównania, a do siatki trafił Antonio Calderon, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Rezultat spotkania nie uległ zmianie aż do ostatniego gwizdka sędziego Dominika Sulikowskiego. Arbiter z Gdańska nie mógł narzekać na brak pracy w tym pojedynku i w końcówce rywalizacji odesłał do szatni dwójkę zawodników Dolcanu. Czerwonymi kartkami ukarani zostali Piotr Klepczarek oraz Szymon Matuszek.

Piłkarze z Ząbek zajmują aktualnie piąte miejsce w tabeli, a na swoim koncie mają 27 punktów. Natomiast zawodnicy z Kluczborka wywalczyli do tej pory 21 „oczek” i znajdują się na 11 pozycji.

Swoje spotkanie wygrał MKS Chojniczanka Chojnice, który pokonał na własnym stadionie Pogoń Siedlce 1:0 (0:0). Jedynym trafieniem w tej rywalizacji popisał się Piotr Kieruzel. 27-letni obrońca wpisał się na listę strzelców w 89. minucie gry.