Primera Division: Podział punktów na Estadio Mestalla

Valencia CF zremisowała przed własną publicznością z Realem Madryt 2:2 (1:1) w meczu 18. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na Estadio Mestalla na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 16. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Karim Benzema. Asystę przy tej bramce zanotował Cristiano Ronaldo. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Daniel Parejo, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

W końcówce rywalizacji padły jeszcze dwa gole. Najpierw Gareth Bale pokonał Jaume Domenecha, a niespełna 60 sekund później wyrównał Alacer Paco, który jednocześnie ustalił wynik pojedynku.

Warto odnotować, że „Królewscy” kończyli mecz w osłabieniu. W 68. minucie czerwoną kartką ukarany został bowiem Mateo Kovacić.

Valencia zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli Primera Division. „Nietoperze” mają na swoim koncie 23 punkty, z kolei Real Madryt zdobył do tej pory 37 „oczek” i znajduje się na trzeciej pozycji.