Primeira Liga: Estoril lepszy od Rio Ave

Rio Ave FC przegrało przed własną publicznością z Estoril Praia 1:3 (0:1) w poniedziałkowym meczu 25. kolejki portugalskiej Primeira Ligi.

Kibice zgromadzeni na Estadio do Rio Ave na pierwsze trafienie w tym spotkaniu w tym spotkaniu czekali do 26. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Mattheus. 21-letni Brazylijczyk podwoił swój dorobek chwilę po zmianie stron i tym samym podwyższył prowadzenie gości. Trzeciego gola dla przyjezdnych zdobył Leo Bonatini, który skutecznie wykorzystał rzut karny. W końcówce rywalizacji honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Jose Postiga.

Warto zaznaczyć, że goście kończyli mecz w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Diego. 22-letni pomocnik musiał przedwcześnie opuścić murawę w 79. minucie gry.

Dzięki wygranej, Estoril Praia awansował na ósme miejsce w tabeli Primeira Ligi. „Canarinhos” mają na swoim koncie 33 punkty, z kolei Rio Ave FC zdobyło do tej pory trzy „oczka” więcej i znajduje się na szóstej pozycji.