El. Pucharu Narodów Afryki 2017: Awans Maroka

Reprezentacja Maroka pokonała Republikę Zielonego Przylądka 2:0 w meczu eliminacji do mistrzostw kontynentu. Dzięki wygranej „Lwy Atlasu” zakwalifikowały się do Pucharu Narodów Afryki 2017.

Pierwszy gol dla gości padł w 55. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Youssef El Arabi, który wykorzystał rzut karny. Chwilę wcześniej za czerwoną kartkę z boiska usunięty został Carlos da Graca. Sześć minut później El Arabi zdobył swoją drugą bramkę, ustalając wynik na 2:0.

Po zwycięstwie, drużyna prowadzona przez Herve Renarda ma na swoim koncie 12 punktów. Republika Zielonego Przylądka zgromadziła o sześć „oczek” mniej.

Awans na mistrzostwa Afryki wywalczą zwycięzcy każdej z trzynastu grup, a także dwie najlepsze reprezentacje z grup czterozespołowych, które znajdą się na drugiej pozycji w tabeli. Gabon, który będzie gospodarzem Pucharu Narodów Afryki 2017 ma zapewniony udział w turnieju.