Bundesliga: Lewandowski pokonał Gikiewicza, a Bayern Union

Bayern Monachium wygrał u siebie z Unionem Berlin 2:1 (1:0) w meczu 9. kolejki Bundesligi. W barwach gospodarzy zagrał Robert Lewandowski, który strzelił gola. W ekipie gości całe spotkanie w bramce rozegrał Rafał Gikiewicz.

Polski golkiper po raz został pokonany w 13. minucie. Wypiąstkował piłkę przed siebie, a najszybszy przy futbolówce był Benjamin Pavard, który oddał skuteczny strzał.

W 53. minucie prowadzenie „Bawarczyków” powiększył Robert Lewandowski. Reprezentant Polski uderzył precyzyjnie z szesnastu metrów.

Tym samym został pierwszym piłkarzem w historii Bundesligi, który zdobywał bramki w każdym z pierwszych dziewięciu meczów.

Goście pięć minut później mieli znakomitą okazję na gola kontaktowego, ale Sebastian Andersson zmarnował rzut karny.

W 86. minucie berlińczycy jedenastkę już wykorzystali. Tym razem skutecznie uderzał Sebastian Polter.

Obaj Polacy rozegrali po 90 minut. Dla Lewandowskiego była to trzynasta ligowa bramka w dziewiątym występie w tym sezonie.

Gikiewicz również rozegrał spotkanie numer dziewięć w trwających rozgrywkach.

W tabeli Bundesligi Bayern jest liderem z dorobkiem 18 punktów. Natomiast Union zajmuje piętnastą pozycję, mając na koncie 7 punktów.

W innym meczu Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało u siebie z Borussią Dortmund 0:0. W zespole gości całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek.

90 minut na murawie spędził także Dawid Kownacki. Jego Fortuna Dusseldorf przegrała na wyjeździe z SC Paderborn 0:2.