NBA: Dziewiąte z rzędu zwycięstwo Lakers

Los Angeles Lakers pokonali u siebie Cleveland Cavaliers 128:99 w poniedziałkowym meczu NBA. Dla podopiecznych trenera Franka Fogela to dziewiąte zwycięstwo z rzędu i trzecie kolejne bez kontuzjowanego Anthony’ego Davisa.

Pierwsza połowa spotkania była niespodziewanie bardzo wyrównana. Do przerwy jednym punktem prowadzili Kawalerzyści. W trzeciej i czwartej kwarcie w pełni dominowali na parkiecie już Jeziorowcy.

LeBron James zdobył 23 ze swoich 31 punktów w drugiej połowie. Do tego dołożył w całym spotkaniu osiem asyst. Świetne zawody rozegrał Dwight Howard. 21 punktów i 15 zbiórek to najlepsze notowania środkowego w tym sezonie.

Drużyna z Kalifornii jest liderem Konferencji Zachodniej z bilansem 33-7. W następnym meczu Los Angeles Lakers zmierzą się we własnej hali z Orlando Magic.

W Cavaliers najlepszy w poniedziałkowym starciu był Kevin Love. Lider gości zdobył 21 punktów i zebrał 11 piłek na tablicach. 17 „oczek” i 10 zbiórek dołożył Tristan Thompson. Zespół z Ohio ma 12 zwycięstw i 28 porażek, co plasuje go na 13. pozycji na Wschodzie. Kolejnym rywalem Kawalerzystów będą na wyjeździe Los Angeles Clippers.