A-League: Brisbane Roar nowym liderem

Brisbane Roar wygrało przed własną publicznością z Sydney FC 3:2 (2:1) w meczu 25. kolejki australijskiej A-League.

Kibice zgromadzeni na Suncorp Stadium na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 24. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Filip Holosko, a asystował mu Matt Simon. Gospodarze szybko odwrócili losy rywalizacji i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Najpierw bramkarza gości pokonał Dimitrios Petratos, a chwilę później piłkę do siatki wbił Jamie Maclaren.

Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 87. minucie gry za sprawą Holosko, który jednocześnie podwoił swój dorobek strzelecki w tym meczu i zdobył dziewiątego gola w bieżących rozgrywkach. Niespełna 60 sekund później zwycięstwo miejscowym zapewnił Henrique Silva, który wykorzystał podanie Tommy’ego Oara.

Dzięki wygranej Brisbane Roar awansowało na pierwsze miejsce w tabeli A-League. Podopieczni Johna Aloisiego mają na swoim koncie 44 punkty, z kolei Sydney FC zdobyło do tej pory 31 „oczek” i znajduje się na siódmej pozycji.