A-League: Dziesiąta wygrana „The Wanderers”

Piłkarze Western Sydney Wanderers FC wygrali przed własną publicznością z Melbourne City FC 4:3 (1:0) w spotkaniu 17. kolejki australijskiej A-League.

Jednym z bohaterów tego meczu był Mark Bridge, który zdobył dwa gole. 30-letni napastnik gospodarzy wpisał się na listę strzelców w 60. i 66. minucie gry. Pozostałe dwa trafienia dla miejscowym zaliczyli Mitch Nichols i Brendon Santalab.

Bramki dla gości strzelili Harry Novillo, Bruno Fornaroli oraz Erik Paartalu.

Warto odnotować, że przyjezdni kończyli spotkanie w osłabieniu. W 85. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Anthony Caceres, który musiał przedwcześnie udać się do szatni.

Dzięki wygranej, piłkarze „The Wanderers” umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli A-League. Drużyna z zachodniej części Sydney ma na swoim koncie 33 punkty, z kolei Melbourne City FC zdobyło do tej pory pięć „oczek” mniej i znajduje się na drugiej pozycji.

****

Western Sydney Wanderers FC – Melbourne City FC 4:3 (1:0)
Bramki: Nichols 32, Bridge 60, 66, Santalab 89 – Novillo 77, Fornaroli 78, Paartalu 90+3.
Czerwona kartka: Caceres (85, Melbourne City).