Belgia: Kolejny gol Parzyszka

Piotr Parzyszek strzelił swojego dziewiątego gola w tym sezonie w drugiej lidze belgijskiej. Jego St. Truiden wygrało na wyjeździe 2:0 z RC Mechelen.

Parzyszek, mimo że jest najlepszym strzelcem drużyny, zaczął mecz na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 60. minucie gry, a 10 minuty później strzelił gola na 2:0.

Jego zespół jest liderem w drugiej klasie rozgrywkowej w Belgii. Po 24. kolejce ma 10 punktów przewagi na drugą drużyną w tabeli.

21-letni napastnik jest wypożyczony do St. Truiden do końca sezonu z Charltonu Athletic. Wcześniej bronił barw holdenderskiego De Graafschap.

Inny polski zawodnik występujący w Belgii – Rafał Wolski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Jego RV Mechelen zremisowało 2:2 z Waasland-Beveren w Jupiler Pro League – najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.