Bundesliga: Bayern wygrał w Augsburgu, dwa gole Lewandowskiego

FC Augsburg przegrał u siebie z Bayernem Monachium 1:3 (0:1) w drugim niedzielnym spotkaniu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na WWK Arena najpierw dwukrotnie do siatki gospodarzy trafił Robert Lewandowski.

Napastnik reprezentacji Polski po kwadransie gry wykorzystał dobre zagranie Thomasa Muellera i płaskim strzałem przy słupku dał prowadzenie mistrzom Niemiec. Podwyższył siedemnaście minut po zmianie stron, pewnie wykańczając sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Dla Lewandowskiego był to już 21. gol w bieżących rozgrywkach. Kapitalnym podaniem przy tej bramce popisał się Thiago Alcantara. Dwanaście minut przed końcem na listę strzelców wpisał się również Mueller, wykorzystując precyzyjne dogranie od Brazylijczyka Douglasa Costy.

Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Paragwajczyk Raul Bobadilla, ale nie zmieniło to faktu, że podopieczni Josepa Guardioli umocnili się na pozycji lidera tabeli. Podopieczni Markusa Weinzierla doznali natomiast dziesiątej porażki w sezonie i pozostali na czternastym miejscu, tylko punkt nad strefą spadkową.