Bundesliga: Grad goli w Bremie, zwycięska pogoń „Wilków”

Werder Brema przegrał u siebie z VfL Wolfsburg 3:5 (3:2) w drugim niedzielnym meczu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Gospodarze trzykrotnie obejmowali prowadzenie, ale „Wilki” za każdym razem skutecznie odpowiadały. Decydujące o losach spotkania okazały się pierwsze dziesięć minut drugiej połowy, kiedy to goście trzykrotnie trafili do siatki rywali.

Dwa gole w tym czasie uzyskał najskuteczniejszy strzelec ekipy z Wolfsburga Bas Dost. Holender w tym sezonie zdobył już dwanaście bramek, o jedną więcej od Roberta Lewandowskiego.

Dzięki piętnastej wygranej w sezonie „Wilki” umocniły się na pozycji wicelidera. Werder natomiast doznał natomiast dziewiątej porażki i jest na dziewiątym miejscu.

* * * * * *

Werder Brema – VfL Wolfsburg 3:5 (3:2)
Bramki: Junuzovic 9, Di Santo 16, Vieirinha 28-samobójcza – Caligiuri 10, 53, Arnold 18, Dost 48, 51