Bundesliga: Niesamowity Lewandowski zmiażdżył VfL Wolfsburg!

Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie w ramach 6. kolejki niemieckiej ekstraklasy VfL Wolfsburg 5:1 (0:1). Wszystkie bramki dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski!

W pierwszej połowie gra zupełnie nie układała się mistrzom Niemiec, w efekcie schodzili oni do szatni z jednobramkową stratą. Piłkę w bramce Manuela Neuera umieścił Daniel Caligiuri, dla którego był to pierwszy gol w sezonie.

Po zmianie stron obraz gry zupełnie się odmienił. Wszystko za sprawą Roberta Lewandowskiego, który pojawił się na placu gry w 46. minucie, zmienił Thiago Alcantarę. Reprezentant Polski w starciu z Wilkami, aż pięciokrotnie umieszczał futbolówkę w siatce.

Były zawodnik Borussii Dortmund wpisywał się na listę strzelców w 52., 53., 55., 57. oraz 60. minucie rywalizacji. Szczególnej urody było piąte trafienie 27-latka, kiedy to fantastycznym uderzeniem z nożyc pokonał bezradnego i zupełnie załamanego Diego Benaglio.

Warto zaznaczyć, iż urodzony w Warszawie napastnik tymi trafieniami zapisał się po raz kolejny w historii Bundesligi. Polak jest na chwilę obecną graczem, który najszybciej strzelił pięć bramek w jednym spotkaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.

Ekipa z Allianz Arena po sześciu rozegranych meczach z kompletem punktów plasuje się na pierwszym miejscu. Z kolei VfL Wolfsburg, dla którego była to pierwsza porażka w obecnej kampanii ligowej, na tym etapie rozgrywek zajmuje trzecią lokatę.