Bundesliga: Podział punktów na RheinEnergieStadion

FC Koeln zremisowało na własnym stadionie w pierwszym meczu 7. kolejki Bundesligi z FC Ingolstadt 04 1:1 (1:1).

Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził już w 10. minucie rywalizacji Anthony Modeste, który strzałem głową z jedenastu metrów wpakował piłkę do siatki bezradnego w tej sytuacji Ramazana Ozcana.

Przyjezdni wyrównali jedenaście minut później. Futbolówkę w bramce umieścił pewnym strzałem głową 30-letni były reprezentant niemieckich młodzieżówek Marvin Matip.

Obie ekipy bardzo dobrze weszły w kampanię ligową 2015/2016. FC Koeln po siedmiu rozegranych spotkaniach plasuje się na piątym miejscu. FC Ingolstadt 04 zajmuje z kolei szóstą lokatę.

Warto także zaznaczyć, iż cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział reprezentant Polski Paweł Olkowski. Dla 25-latka była to pierwsza rywalizacja w tym sezonie Bundesligi, w której nie pojawił się na placu gry.