Bundesliga: Podział punktów w Darmstadt

W spotkaniu 12. kolejki Bundesligi SV Darmstadt 98 zremisował przed własną publicznością z Hamburgerem SV 1:1 (0:1). Pełne 90 minut na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział Łukasz Załuska.

Niespełna pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego na prowadzenie wyszli zawodnicy gości. Na listę strzelców wpisał się wówczas Pierre-Michel Lasogga, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Petera Niemeyera.

Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Jerome Gondorf dośrodkował do Marco Hellera, a ten strzałem głową pokonał Rene Adlera.

Darmstadt zajmuje aktualnie 13 miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Dirka Schustera mają na swoim koncie 14 punktów, z kolei HSV wywalczył o jedno „oczko” więcej i znajduje się na 11 pozycji w klasyfikacji.