Bundesliga: Remis Wolfsburga z Schalke

VfL Wolfsburg zremisował przed własną publicznością 1:1 z Schalke 04 Gelsenkirchen w spotkaniu 29. kolejki Bundesligi. Oba gole padły w drugiej części gry.

Choć od początku spotkania potężną przewagę nad rywalem osiągnęli gospodarze, to przez całą pierwszą połowę nie potrafili trafić do siatki. Po przerwie goście z Gelsenkirchen niespodziewanie objęli prowadzenie po strzale Sane.

Wilki kontynuowały napór na bramkę Schalke. W 78. minucie Caligiuri podał do de Bruyne, a ten popisał się mierzonym, precyzyjnym strzałem zza szesnastki, który dał Wolfsburgowi remis.

Dzieląc się punktami z Wolfsburgiem, Schalke zremisowało już trzeci mecz z rzędu i nadal jest szóste. Wolfsburg zajmuje drugie miejsce i do liderującego Bayernu traci 13 oczek.