Bundesliga: Tytoń wpuścił dwa gole, Bayer ograł VfB

VfB Stuttgart przegrał u siebie z Bayerem Leverkusen 0:2 (0:1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Mercedes-Benz Arena całe zawody między słupkami w ekipie gospodarzy zaliczył Przemysław Tytoń.

Bramkarza reprezentacji Polski po jedenastu minutach gry najpierw zaskoczył płaskim strzałem z pola karnego Julian Brandt. Cztery minuty po zmianie stron, asystujący przy pierwszym trafieniu Karim Bellarabi, wykorzystał kapitalną akcję oraz podanie autora pierwszego gola i silnym uderzeniem przy słupku podwyższył prowadzenie przyjezdnych.

Więcej bramek kibice już nie oglądali i dzięki dwunastej wygranej w sezonie „Aptekarze” awansowali na szóste miejsce w tabeli. „Die Schwaben” natomiast doznali trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na jedenastej pozycji w tabeli.