Bundesliga: Wygrana Bayernu, Borussia znowu w strefie spadkowej

Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe SC Augsburg 4:0 w meczu 15. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył reprezentant Polski, Robert Lewandowski.

Popularny „Lewy” pojawił się w wyjściowym składzie Bayernu i rozegrał pełne 90 minut. Dzięki temu zwycięstwu mistrzowie Niemiec umocnili się na pozycji lidera.

Kolejną porażkę w tym sezonie zanotowała Borussia Dortmund. Podopieczni Jurgena Kloppa musieli uznać wyższość Herthy Berlin, przegrywając na wyjeździe 0:1. Pełne 90 minut w barwach gości rozegrał Łukasz Piszczek, natomiast drugi z Polaków – Jakub Błaszczykowski – pojawił się na placu gry w 35. minucie, zmieniając Henrika Mchitaryana. Po tym spotkaniu Borussia ponownie znalazła się w strefie spadkowej.

Do sporej niespodzianki doszło na Veltins-Arena, gdzie Schalke przegrała przed własną publicznością z FC Koeln 1:2. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Paweł Olkowski.