Bundesliga: Wyjazdowe zwycięstwo Bayernu, grał Lewandowski

Hertha BSC przegrała przed własną publicznością z Bayernem Monachium 0:2 (0:0) w sobotnim spotkaniu 31. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na Olympiastadion na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 48. minuty. Na listę strzelców wpisał się Arturo Vidal. Chilijczyk popisał się mocnym uderzeniem zza pola karnego po krótkim podaniu od Mario Goetze. Goście zdołali podwyższyć prowadzenie za sprawą bramki Douglasa Costy, który pokonał Thomasa Krafta w końcowym fragmencie rywalizacji.

Warto odnotować, że w barwach przyjezdnych grał Robert Lewandowski. Polak wyszedł w podstawowym składzie, a murawę opuścił w 84. minucie. Na placu gry zastąpił go Javi Martinez.

Bayern Monachium zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi. Podopieczni Pepa Guardioli mają na swoim koncie 81 punktów, z kolei Hertha BSC zdobyła do tej pory 49 „oczek” i znajduje się na czwartej pozycji.