Bundesliga: „Źrebaki” pokonały „Wieśniaków”, grał Polanski

Borussia Moenchengladbach pokonała u siebie TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (2:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 31. kolejki niemieckiej Bundesligi. W ekipie gości do 63. minuty występował w tym meczu Eugen Polanski.

Rozpoczęło się niefortunnie dla przyjezdnych, bowiem w siódmej minucie gry Jeremy Toljan skierował piłkę do własnej bramki. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Mahmoud Dahoud.

Dziewięć minut po zmianie stron kontaktowego gola strzelił Chorwat Andrej Kramaric, ale odpowiedź rywali była szybka. Siedem minut później piętnaste zwycięstwo w sezonie przypieczętował Andre Hahn.

„Źrebaki” dzięki tej wygranej umocniły się na piątym miejscu w tabeli. „Wieśniaki” natomiast doznały trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na czternastym miejscu w klasyfikacji.