Championship: Czyste konto Białkowskiego

Bartosz Białkowski po raz siódmy w tym sezonie zachował czyste konto bramkowe. Jego Ipswich Town w meczu 44. kolejki Championship zremisowało na wyjeździe 0:0 z Middlesbrough.

Podziałem punktów zakończyło się również spotkanie Birmingham, w barwach którego wystąpił Tomasz Kuszczak. „Niebiescy” zremisowali na wyjeździe 1:1 z Huddersfield Town. Gola dla gości strzelił David Cotterill w 73. minucie gry, a do wyrównania doprowadził dziewięć minut później Joel Lynch.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, liderem drugiej ligi angielskiej jest Burnley FC. Piłkarze Seana Dyche’a mają na swoim koncie tyle samo punktów co Middlesbrough i Brighton & Hove Albion.

Awans do Premier League wywalczą dwie najlepsze drużyny. Cztery kolejne zmierzą się ze sobą w barażach.