Championship: Kapitalny mecz w Wolverhampton

Wolverhampton Wanderers przegrał na własnym stadionie z Queens Park Rangers 2:3 (2:1) w ramach 3. kolejki Sky-Bet Championship. Londyńczycy do swojego dorobku dopisali trzy punkty, mimo iż przegrywali już dwoma bramkami.

Na prowadzenie Wilki wyszły już w 17. minucie rywalizacji za sprawą Benika Afobe. Kilka chwil później gospodarze prowadzili już różnicą dwóch goli i nic nie wskazywało na zdecydowany obrót boiskowych wydarzeń. Tym razem piłkę w siatce umieścił Kevin McDonald.

Podopieczni Chrisa Ramsey’a nie podłamali się jednak bardzo słabym początkiem meczu na Molineux Stadium. Nadzieję na korzystny rezultat wlał w serca zarówno piłkarzy, jak i kibiców w 38. minucie najlepszy zawodników QPR Charlie Austin.

Po zmianie stron w dalszym ciągu lekką przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, ale to gracze Queens Park Rangers strzelali kolejne bramki. Bohaterem The Hoops został Matt Phillips, który dwukrotnie w drugiej połowie pokonał wypożyczonego z londyńskiego Arsenalu Damiana Martineza.

Po trzech seriach gier Wolverhampton Wanderers z dorobkiem czterech punktów zajmuje jedenastą pozycję. Natomiast ekipa z Loftus Road, która również na swoim koncie ma cztery „oczka” plasuje się dwie pozycje niżej.